Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to jedna z najbardziej nowoczesnych form korekcji. To bezpieczny i skuteczny sposób korekcji wad wzroku, który ma pozytywny wpływ na życie milionów ludzi. Stały rozwój technologiczny produktów przynosi użytkownikom soczewek coraz więcej korzyści. Pamiętać jednak należy, iż jest to wyrób medyczny, który powinien być zaaplikowany przez specjalistę w gabinecie.

 

Przewiń w dół

Proces doboru soczewek


W trakcie pierwszej aplikacji pacjent przeprowadzane jest pełne badanie refrakcji, dobór optymalnego produku, nauka dotyczącą sposobów zakładania oraz zdejmowania soczewek, systemu ich pielęgnacji, częstotliwości wizyt kontrolnych. Na tej wizycie pacjent otrzymuje również próbne soczewki.

 

PAMIĘTAJ!

Obecnie na rynku istnieje cała gama różnego rodzaju soczewek kontaktowych, o różnych konstrukcjach, materiałach oraz trybach wymiany. Podczas wizyty w gabinecie specjalista dobiera soczewki dostosowane do trybu życia pacjenta, a także anatomii i fizjologii jego oka. Wybór ten nie jest przypadkowy, oparty jest o znajomość produktu oraz wynik badania, dlatego też Pacjent nie powinien samodzielnie zmieniać soczewek dopasowanych na wizycie w gabinecie.