Okulary i akcesoria

Każdy z nas jest inny, prowadzi odmienny styl życia i w związku z tym ma różne wymogi dotyczące okularów. Dlatego tak ważne jest, by przy wyborze otrzymali Państwo fachowe doradztwo, które pomoże dokonać wyboru mając na uwadze Państwa potrzeby.

 

Przewiń w dół

Co powoduje, że Twoje okulary są komfortowe?

 

Created with Sketch.

BADANIE REFRAKCJI

Po pierwsze nie ma dobrych okularów bez prawidłowego wyniku badania refrakcji, czyli mówiąc popularnie prawidłowego określenia „wady wzroku”. Jest to podstawa do tego by pacjent dobrze widział w okularach. 

Created with Sketch.

DOBÓR SZKIEŁ I OPRAW

Przy doborze soczewek okularowych oraz opraw należy uwzględnić styl życia Klienta, jego potrzeby oraz przepisane wartości korekcyjne („wielkość wady wzroku”), a także anatomiczną budowę twarzy.

Created with Sketch.

WYKONANIE OKULARÓW

Prawidłowy montaż soczewek, zgodny ze sztuką optyczną, uwzględniający wszystkie niezbędne parametry, które zostały zmierzone przez wykwalifikowanego pracownika salonu optycznego.

 

Należy pamiętać o tym, iż na wygodę noszenia okularów wpływa również ich ustawienie. Korzystając z okularów zarówno korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych co jakiś czas należ przyjść do salonu optycznego na tzw. regulację, to znaczy dopasowanie okularów do anatomii twarzy.